لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

جشنواره موسیقی جوان فرصتی برای پرورش استعداد‌ها

به گزارش کامینگ سون موزیک: محمد اللهیاری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: مهم‌ترین اتفاق در حوزه موسیقی، برگزاری جشنواره ملی موسیقی است که امسال چهاردمین دوره آن برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: این جشنواره در بخش‌های موسیقی ردیف دستگاهی ایران، موسیقی نواحی و موسیقی‌های کلاسیک برگزار می‌شود.

مدیر کل دفتر موسیقی گفت: فراخوان این جشنواره پیش از شروع سال منتشر شد و جوانان علاقه‌مند تا پایان اردیبهشت فرصت داشتند نمونه فیلم هایشان را برای داوری ارسال کنند.

وی افزود: داوران، مرحله اول داوری را غیرحضوری برگزار کردند و بخش اصلی جشنواره در تیر به مدت یک ماه برگزار می‌شود.
اللهیاری گفت: ستاد جشنواره این آمادگی را دارد که اختتامیه را برگزار کند و اگر شرایط برگزاری به صورت حضوری نباشد، این اختتامیه در فضای مجازی برگزار می‌شود.

مدیر کل دفتر موسیقی درخصوص بخش‌های این جشنواره افزود: بخش‌های این جشنواره شامل “موسیقی ردیف دستگاهی”، ” کلاسیک”، ” نواحی”، ” نوازندگی” و “شاخه آواز” این آمادگی را دارد که فیلم‌های علاقه‌مندان را دریافت و داوری کند.

وی درباره مراحل داوری گفت: داوران، نمونه فیلم‌ها را در “فرهنگسرای نیاوران ” و ” بنیاد رودکی ” به صورت پرسش و پاسخ با شرکت کنندگان و مشاهده کار خواننده و نوازنده داوری می‌کنند.
اللهیاری افزود: این جشنواره، یک ماه طول می‌کشد و ما در این مدت آمادگی داریم از داوران استانی هم کمک بگیریم.

تعداد شرکت‌کنندگان امسال در جشنواره موسیقی جوان از همه دوره‌های قبل بیشتر بوده است. به طوری که برای نمونه در دوره دوازدهم جشنواره موسیقی جوان، ۱۶۰۰ متفاضی شرکت کردند که این تعداد در این دوره به ۲۴۰۰ نفر رسیده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن