موسیقیموسیقی ایران

رونمایی از مجموعه «آواهای رضوی»

به گزارش کامینگ سون موزیک: مجموعه‌ای شامل ۱۰ سی‌دی از «آواهای رضوی» متشکل از آثاری از ۷۰ هنرمند از ۲۱ استان در تالار رودکی رونمایی شد.

«علی ثابت‌نیا» مدیرعامل «انجمن موسیقی ایران» که از فرآیند خلق آثار تا انتشار و رونمایی را پیگیری کرده در مورد رونمایی «آواهای رضوی» به خبرنگار فارس گفت: در این مراسم سه اثر از سه شاخه هنری رونمایی شد. شاخه اصلی موسیقی است که حدود 1000 دقیقه موسیقی نواحی ایران با موضوع «مدایح رضوی» شامل «چاوششی‌خوانی» «مدایح رضوی» «مرثیه‌خوانی» از 21 استان کشور با حضور و همکاری بیش از 70 هنرمند موسیقی نواحی ایران توسط «موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی» که از سال 1393 تا 1393 تولید و جمع‌آوری این آثار به طول انجامید.

وی افزود: این آثار توسط بنیاد اما رضا(ع) سرمایه‌گذاری و آماده‌سازی شد و توسط «انجمن موسیقی ایران» با همکاری «دفتر موسیقی» معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم منتشر شد که امروز شاهد مراسم رونمایی آن هستیم.

وی در مورد محتوای این آثار گفت: از مجموع آن 1000 دقیقه، در 10 لوح فشرده به همراه یک دفترچه نفیس شامل تصاویر هنرمندان، 570 دقیقه موسیقی انتخاب شده است. این یکی از آثاری است که امروز رونمایی می‌شود.

مدیرعامل انجمن موسیقی در مورد رونمایی اثری دیگر در حوزه نمایش توضیح داد: اثری دیگر که شاهد رونمایی آن هستیم، «مجموعه نمایشنامه‌های رضوی است که توسط 8 نمایشنامه‌نویس برتر کشور به رشته تحریر درآمده و اثر سوم نیز مجموعه عکسی از آثار رسیده به «جشنواره عکس رضوی» و «جشنواره عکس هشت» است که در 5 سال گذشته این آثار گردآوری شده، حدود 88 اثر در این مجموعه سوم در قالب کتاب درج و خلق شده که انشالله به دست مخاطبان خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا