موسیقیموسیقی ایران

پیکر حسین قلمی امروز به خاک سپرده می‌شود

به گزارش کامینگ سون موزیک:  رامین جزایری سازنده ساز گفت: متاسفانه حسین قلمی استاد پیشکسوت سازنده سازهای ایرانی جمعه ششم تیر ماه در سن ۷۱ سالگی دارفانی را وداع گفت و مراسم تشییع پیکر این استاد گرانقدر هفتم تیر ماه سال جاری در شهرستان گلپایگان که زادگاهشان است برگزار می شود.

وی افزود: من چندین بار استاد را در کارگاه های میراث فرهنگی ملاقات کردم و هرکسی با ایشان برخورد می کرد کاملا متوجه می شد که چه انسان شریفی است و با عشق ساز می ساخت. استاد حسین قلمی در ساخت سازهای قیچک و رباب تبحر خاصی داشت و پسرشان ادامه دهنده راهشان خواهد بود.

جزایری با اشاره به اینکه متاسفانه سازندگان ساز مظلوم واقع شده اند، توضیح داد: به نظر من اگر در سالن های کنسرت ۱۰۰۰ نفر برای یک نوازنده دست می زنند همان نوازنده باید به احترام سازنده ساز دست بزند. متاسفانه نوازندگان ما ارزش سازندگان ساز را نمی دانند در صورتیکه اگر کمی دقت کنند متوجه می شوند سازی که در دستشان قرار دارد هنرِ دست سازنده ساز است.

این سازنده ساز در پایان گفت: پس از انقلاب اسلامی به نسبت دوره های قبل ساختن سازهای مختلف خیلی پیشرفت کرد ولی این هنرمندان زیاد مورد توجه قرار نمی گیرند در صورتیکه هنرشان واقعا ارزشمند است و نوازندگان باید به آن ها اهمیت دهند.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=14810

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا