موسیقیموسیقی ایران

«پهنه رودکی» به تئاترشهر می‌رسد؟

به گزارش کامینگ سون موزیک: سید محمد مجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ مبنی بر اینکه آیا مسیر پیاده‌راه فرهنگی «رودکی» تا مجموعه تئاتر شهر نیز ادامه پیدا می‌کند؟ توضیح داد: مواردی که من در سوابق معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدم، غیر از این مرحله‌ای که به تازگی شاهد بهره‌برداری آن بودیم، دوبار روی پروژه طرح مطالعاتی صورت گرفته است. پس طبیعتاً وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی امر فرهنگ و هنر در کشور در صورتی که این پهنه گسترده شود مطابق طرح مطالعاتی خدمات خود را نیز توسعه می‌دهد. این خدمات نیز چه از باب فعالیت‌های فرهنگی هنری و چه از منظر تجمیع نهادهای مرتبط با هنر قابل بررسی است.

وی افزود: ساماندهی خیابان، آرام‌سازی محیط و کسب اجازه از ساکنین برای گسترش فضای فرهنگی هنری پهنه رودکی و همچنین جلوگیری از بزهکاری و اتفاقات ناخوشایندی که در فضای منتهی به تالار وحدت یا مجموعه تئاتر شهر صورت می‌گیرد در اختیار شهرداری است و به طور حتم اگر شهرداری در این زمینه اهتمام داشته باشد ما هم در کنار شهرداری تهران هستیم.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر برنامه‌ریزی وزارت ارشاد و شهرداری برای کاهش بزهکاری و شرایط نامطلوب فرهنگی که در محیط پیرامون مجموعه تئاتر شهر و تالار وحدت وجود دارد، تصریح کرد: ما برای یک زندگی انسانی به دو مفهوم احتیاج داریم، یکی «مدینه»، یکی «مدنیت». مدینه یعنی همان شهرسازی و مدنیت یعنی فرهنگی که قرار است در شهر زیست کند.

وی ادامه داد: پس ما الان در پهنه فرهنگی هنری رودکی به دو قسمت احتیاج داریم یکی مدینه که آماده کردن یک خیابان شلوغ پرترافیک دوطرفه است و یک بخش هم غنی کردن فرهنگ ساکنین و استفاده کنندگان فعالیت‌های فرهنگی در قالب کلیدواژه «مدنیت» است که باید توأمان پیش برود. ما هم به عنوان نهادی که می‌خواهیم به مدنیت بپردازیم حتماً در کنار این فضا هستیم چون می‌تواند تأثیر خوبی داشته باشد.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=14532

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا