موسیقیموسیقی ایران

برگزاری جشنواره «موسیقی بدون توقف» در آلمان

به گزارش کامینگ سون موزیک:  بحران کرونا ماه‌ها است که کنسرت‌ها و جشنواره‌های موسیقی در جهان را به تعطیلی کشانده است. در این شرایط، جشنواره «موسیقی بدون توقف» با حضور گسترده علاقمندان، معلمان و گروه‌های موسیقی در سراسر آلمان برگزار شد.

آنطور که رایزنی فرهنگی ایران در آلمان خبر داده است، بالاخره پس از ماه‌ها، علاقمندان و گروه‌های موسیقی در سراسر آلمان در فستیوالی دو روزه شرکت کردند. این جشنواره با عنوان «موسیقی بدون توقف» در روزهای بیستم و بیست‌ویکم ماه ژوئن به صورت آنلاین و زنده برگزار شد و مخاطبان زیادی داشت.

دانیال کنول، مدیرعامل جامعه موسیقی در آلمان در این ارتباط گفت: برای همه ما، سلامت شهروندان ارزش زیادی دارد، اما ماه‌ها است که هیچ جشنواره و رویدادی موسیقی در آلمان برگزار نشده است. از این‌رو، تصمیم گرفتیم که جشنواره موسیقی را با حفظ نکات بهداشتی برگزار کنیم. در طول این فستیوال، مراکز فروش آلات موسیقی در فضای مجازی به معرفی سازهای مختلف پرداختند. همچنین آموزشگاه‌های موسیقی، کلاس‌های آنلاین برای علاقمندان برگزار کردند. علاوه بر این‌ها، ما از آهنگسازان و گروه‌های موسیقی تازه‌کار و حرفه‌ای خواستیم که آثار خود را برای مخاطبان و علاقمندان عرضه کنند. برخی از این گروه‌ها در فضای مجازی به صورت آنلاین به پخش آثار خود پرداختند و برخی دیگر نیز، بالکن‌های خانه‌ها را برای اجرای کنسرت‌های خود انتخاب کردند. حتی برخی‌ نیز تلاش کردند تا کنسرت‌هایی را با تعداد محدود در خانه برگزار کنند. بدین ترتیب، جشنواره «موسیقی بدون توقف» به صورت آنلاین و زنده در سراسر آلمان برگزار شد.

هر چند برگزاری این رویداد با استقبال گروه‌های موسیقی و مخاطبان آن‌ها در سراسر آلمان مواجه شد، اما برخی از آهنگسازان و گروه‌های موسیقی نیز از برگزاری این فستیوال چندان راضی نبودند. به گفته آنان، تنها برگزاری کنسرت‌ها و جشنواره‌های واقعی موسیقی می‌تواند به بهبود شرایط صنعت موسیقی کمک کند. آن‌ها خواستار برگزاری رویدادهای موسیقی با حضور پر شور علاقمندان هستند. خواسته‌ای که با توجه به شیوع کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، چندان امکان‌پذیر به نظر نمی‌رسد.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=14459

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا