لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

برخورد پلیس فرانسه با شرکت‌کنندگان در فستیوال موسیقی به دلیل کرونا

به گزارش کامینگ سون موزیک:  این درگیری‌ها بیشتر در پاریس و شهر غربی نانت صورت گرفت. در سال جاری بسیاری از شهرهای فرانسه رویداد سالانه “فت د لا موزیک” (Fete de la Musique) را برگزار کردند. پلیس فرانسه نیز با دقت زیاد این مراسم را رصد کرد تا از رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برای مهار شیوع ویروس کرونا مطمئن شود.

کانال تلویزیونی “بی اف ام” (BFM TV) فرانسه در گزارش خود از این مراسم، تلاش پلیس برای متفرق کردن جمعیت در کانال “سنت مارتین” پاریس را نشان داد و کانال “سی نیوز” نیز با انتشار تصاویری از پرتاپ گاز اشک‌آور در شهر نانت فرانسه گزارش داد.

برگزاری این فستیوال در شهر نانت با تظاهرات یادبود مرگ “استیو کانیکو” همزمان شد. کانیکو اواخر ماه ژوئن سال گذشته و در جریان درگیری پلیس فرانسه با جمعیت حاضر در یک کنسرت در شهر نانت ناپدید شد. این اتفاق با جنبش جلیقه زردهای فرانسه همزمان شد. کمی بعد جنازه او در غرب فرانسه پیدا شد. جنبش جلیقه زردهای فرانسه در اعتراض به افزایش قیمت سوخت و مالیات‌ها به وجود آمد. این جنبش در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ در پاریس شکل گرفت و اندکی بعد هواداران خود را در بلژیک، هلند و عراق پیدا کرد.

مرگ کانیکو به نقطه عطفی برای اعتراض به روش‌های پلیس در فرانسه تبدیل شد.

برخی از شهروندان نانت فرانسه تصاویری از آتش زدن سطل های زباله را در حساب‌های توییتری خود به اشتراک گذاشتند. مقامات پلیس نانت نیز فورا به این مسئله واکنش نشان ندادند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن