موسیقیموسیقی ایران

معرفی یکی از ستاره های موسیقی در میان کردها

به گزارش کامینگ سون موزیک:  یکشنبه شبی که گذشت برنامه عصر جدید یک خواننده خوب رو کرد.محمد پرویزی خواننده و نوازنده اهل کامیاران استان کردستان، به زیبایی کار خودش را اجرا کرد و با آرای داوران به عنوان نفر منتخب راهی مرحله بعدی عصر جدید شد.

صدای بسیار خوب،چهره خوب و استایل خوب از محمد پرویزی یک پکیج کامل از خواننده ای ساخته که اگر مسیر صحیحی که انتخاب کرده را دنبال کند حتما در سالهای آتی به یکی از ستاره های موسیقی کشورمان تبدیل می شود.

او قبل از اجرای خود در عصر جدید به ماجرای یکی از خلبانان عراقی به نام «ایدن مصطفی خطیب زاده» که به علت سرپیچی از دستور صدام برای بمباران مردم شهر حلبچه و اطراف آن اعدام شد، اشاره کرد.

اما داستان این خلبان عراقی: هنگامی‌که صدام شکست بزرگی از ایران را در حلبچه متحمل می‌شود، یه «ایدن» دستور می‌دهد تا حلبچه را بمباران کند، اما او از دستور بمباران شیمیایی حلبچه سرپیچی می‌کند و حاضر به انجام این اقدام ظالمانه و وحشیانه نمی‌شود، صدام پس از شنیدن این موضوع دستور می‌دهد تا این خلبان را اعدام کنند.

او در همان سال اعدام می‌شود به گونه‌ای که اجازه برگزاری مراسم تشییع پیکر و مراسم یادبود به خانواده او داده نمی‌شود.

ایدن مصطفی خطیب زاده قبل از اعدامش گفته بود:«آیا ملت ایران و کرد، سال‌های بعد از من یاد می‌کنند؟».این جمله خلبان عراقی منشا ترانه و اجرای محمد پرویزی در عصر جدید می شود.

محمد پرویزی با خصوصیاتی که از او برشمردیم می تواند به یکی از ستاره های موسیقی لااقل در میان کردها تبدیل شود.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=13138

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا