لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

کتاب “تئوری موسیقی منتشر شد

به گزارش کامینگ سون موزیک: افروزه، هدف از انتشار این کتاب را کمبود کتب این‌چنینی در دسترس هنردوستان و هنرجویان دانست و عنوان کرد: این کتاب صرفاً برای تمرین تئوری موسیقی به دلیل فرّار بودن آن است.

وی اظهار کرد: ابتدا در کلاس‌های خصوصی‌ام برای هنرجویانم تمرینات رو چاپ می‌کردم که به نتایج بسیار مطلوبی رسیدم و جرقه تألیف کتاب همان روزها زده شد و به شکل کثیرالانتشار در قالب کتاب مذکور درآمد.

افروزه با اشاره به اینکه کتاب در حال حاضر ۷۳ صفحه دارد و تألیف آن حدود ۸ ماه طول کشید، تصریح کرد: برای تألیف و انتشار این کتاب از هیچ ارگان و نهادی حمایتی صورت نگرفت و توقعی هم نبود چون قصدم انفرادی پیش رفتن بدون دخالت‌های فکری و نظری برای محک زدن خودم بود.

وی با بیان اینکه برای چاپ‌های بعدی به‌طور حتم از نظر صاحب‌نظران، اطلاعات و نقدهای مفیدشان استفاده خواهم کرد، افزود: برنامه آینده‌ام کامل‌تر کردن کتاب مذکور است و همچنین در حال نوشتن کتاب جدیدی در قالب رمان که هرمنوتیک و ارتباط مستقیم با هنر و مباحث هنری دارد، هستم.

این دانش‌آموخته دانشگاه موسیقی ارمنستان با اشاره به اینکه تنها کسانی که حامی تألیف و چاپ این کتاب بودند علی کمارجی نویسنده و شاعر صاحب‌نام و برادر ارجمندم اسفندیار افروزه بوده است، ادامه داد: در حال حاضر مرکز فروش این کتاب گالری پیانو باربد است اما در چاپ جدید به‌زودی به‌صورت سراسری پخش آن آغاز خواهد شد.

بهمنیار افروزه موسیقی را با پیانو و خواندن را از ۵سالگی شروع کرد که همواره به‌صورت خودآموز بوده و تمام اطلاعات را شخصاً کسب کرده و فقط در چند مستر کلاس موسیقی سمفونیک در ارمنستان شرکت کرد. وی در ادامه در دوره آنلاین کشور مکزیک شرکت و موفق به اخذ مدرک آهنگسازی و تنظیم بین‌المللی شد.

برگزاری یک کنسرتو پیانو و دو کوارتت زهی و یک مِدلی (چند قطعه با اصول به هم چسبیده) از زنده‌یاد ابراهیم منصفی در کارنامه افروزه به ثبت رسیده است و همچنین ساخت قطعات زیادی برای هنرمندان و خوانندگان و چند فیلم کوتاه نیز از دیگر فعالیت‌های این هنرمند هرمزگانی بوده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن