لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

استقبال لبنانی‌ها از موسیقی ایرانی در روز قدس

به گزارش کامینگ سون موزیک:  چندی پیش و همزمان با روز قدس، اثری به همین مناسبت توسط محسن توسلی خواننده ایرانی منتشر کردم که به زبان عربی و خطاب به لبنانی‌ها بود. انتشار این اثر در لبنان بازخوردهای خوبی داشت و در لبنان بسیار شنیده شد.

توسلی در این باره گفت: شعر این اثر از زبان جوانی ایرانی به لبنانی‌ها می‌گفت که ما شما را دوست داریم و همیشه در کنار شما خواهیم بود و امیدواریم روزی نماز جمعه را در کنار هم و در قدسِ عزیز برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه شعر و ملودیِ این اثر به گونه‌ای بود که بسیاری از لبنانی‌ها با آن ارتباط برقرار کردند، افزود: حتی موجب اتحاد و همدلی بیشتر در میان گروه‌های مختلف لبنانی شده بود.

اکنون قصد داریم بازخوردهای این آهنگ در میان مردم لبنان را به صورت کلیپ منتشر ‌کنیم.

این خواننده ایرانی ادامه داد: چند سال پیش قطعه‌ای با نام «روح‌الله» ساختم و منتشر کردم. در مدرسه بیشتر از استکبار ستیزی امام(ره) به ما گفته بودند اما از شاعر بودنِ امام(ره) و روح لطیف ایشان چیزی به ما نمی‌گفتند. قطعه‌ «روح‌الله» اثری بود که به وجهه‌ شاعری و روح لطیف امام(ره) می‌پرداخت.

توسلی با بیان اینکه امسال هم اثر جدیدی به مناسبت سالروز ارتحال امام(ره) آماده انتشار کرده‌ام که در روزهای آینده منتشر می‌شود، گفت: «قلب خرداد» نام آهنگ جدیدی است که امسال و همزمان با ارتحال امام(ره) منتشر می‌شود.

وی در توضیح این قطعه گفت: شعر این قطعه را قاسم صرافان سروده و تنظیم آن برعهده احسان اسدبیگی است. همچنین تهیه کننده و کارگردان کلیپ تصویری این اثر را هادی ابولقاسم انجام داده است. «قلب خرداد»‌ در بنیاد فرهنگی هنری شهید همت تهیه شده است.

توسلی خاطرنشان کرد: نسل جدید کشورمان با زوایای مختلف شخصیتیِ امام(ره) خیلی آشنا نیستند و هنر بهترین راه برای معرفیِ ابعاد مختلفِ شخصیت امام (ره) به تمام نسل‌ها است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن