لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

نام استاد شجریان زینت بخش خیابانی در فارس

به گزارش کامینگ سون موزیک:  بهرام حسن زاده گفت: با تصمیم اخیر شورای شهر بلواری تازه تاسیس در علامرودشت شهرستان لامرد بنام استاد محمدرضا شجریان با عرض ۳۰ متر و به طول ۳۵۰ متر نام‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: این بلوار در شرق شهر علامرودشت و شرق خیابان اتحاد این شهر واقع شده است.

او اضافه کرد: نام گذاری یکی از خیابان های شهر بنام این استاد بلند آوازه صدا یکی از درخواست های مکرر اهالی فرهنگ و هنر جنوب استان فارس بود.

نایب رییس شورای شهر علامرودشت در ادامه عنوان کرد: نام گذاری معابر و گذرهای شهر بنام چهره های شاخص از جمله سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دستور کار شورای شهر علامرودشت قرار داشته به گونه‌ای که اخیرا یکی از خیابان های این شهر بنام این شهید والامقام نام گذاری شده است.

وی اظهار داشت: نام مفاخر دیگری مانند آیت الله محمودی از علماء این خطه نیز بر یکی دیگر از میادین شهر نهاده شده است.

حسن زاده با بیان اینکه در روند نام گذاری معابر این شهر توجه به حوزه ایثار و شهادت و اهالی فرهنگ از اولویت‌ها بوده،گفت: استاد محمدرضا شجریان چهره‌ای اسطوره ای برای تاریخ موسیقی ایران محسوب می شود که بی همتا است و قریب به اتفاق مردم ایران سروده ربنای این استاد را سالیان درازی در کنار سفره‌های افطار ماه مبارک رمضان شنیده و آن را در خاطر دارند.

وی اضافه کرد: استاد شجریان نه تنها در ایران بلکه در جهان و خصوصا کشورهای منطقه و همسایه از محبوبیتی خاص و چندوجهی برخوردار است.

وی با اشاره به انتقادات برخی گروه‌های سیاسی خاص از این نامگذاری گفت: منتقدین باید بیشتر بیاندیشند و ببینند که راز و دلیل مانایی و محبوبیت استاد شجریان چیست که در دل میلیون ها نفر جا دارد و چهره ای است که فرهنگ غنی ایرانی را به رخ جهانیان کشیده و در مجموع اغلب مردم و اهالی علامرودشت از این تصمیم رضایت کامل دارند.

نایب رییس شورا: نام‌گذاری خیابان استاد شجریان یک نفر مخالف هم نداشت

نایب رییس شورای شهر علامرودشت در ادامه تاکید کرد: این تصمیم با تصویب شورای شهر و موافقت کمیته انطباق شهرستان لامرد به ریاست فرماندار و بدون حتی یک رای مخالف مورد موافقت قرار گرفته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: استاد شجریان خسرو آواز ایران و اعتبار موسیقی ایرانی در جهان است و در دل میلیون ها انسان فارغ از گرایش های سیاسی جا خوش کرده است و این محبوبیت تنها مختص صدای وی هم نیست.

بخش علامرودشت از توابع شهرستان لامرد در جنوب استان فارس و در فاصله ۴۱۱ کیلومتری از شیراز قرار دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + شش =

دکمه بازگشت به بالا
بستن