لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

توجیه غیرمتعارف در سومین حرم اهل‌بیت (ع)

به گزارش کامینگ سون موزیک:  انتشار این کلیپ در حالی است که بالاترین مدیر متولی این موضوع در استان با موضع‌گیری خود بر ابهامات درباره چگونگی این اقدامات، دامنه انتقادات ونیز دلایل چنین رویکردهایی را افزوده است.

در این کلیپ مشاهده می‌شود تعدادی از دختران و پسران در کنار یکدیگر مشغول نواختن دف در حال و هوای خاص هستند و این در حالی است که منتقدان می‌گویند در شرایط کرونایی چنین اقدام‌هایی ممکن است موجب افزایش تمایل برای حضور درر چنین اماکنی را به دنبال داشته باشد این افراد اعتقاددارند نمی‌توان هم‌زمان هم مدعی اعمال محدودیت برای حضور در اجتماعات را داشت و هم با مهیاکردن چنین برنامه‌هایی به‌طور غیرمستقیم شهروندان به‌ویژه جوانان را به حضور در چنین اماکن تاریخی و فرهنگی را ترغیب کرد.

موضوع حفظ حرمت حرم مقدس اهل‌بیت (ع) و موضوع حفظ حرمت سومین حرم اهل‌بیت (ع) و حفظ مقدسات و شئونات دینی آن‌هم هم‌زمان با روز گشایش دو حرم مقدس بعد از شرایط کرونایی سؤال‌برانگیز است.

همه این انتقادات در حالی است که مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس در واکنش به این موضوع نه‌تنها به صدور مجوز توسط مجموعه خود مذکور گذاشته بلکه این واقعه را مربوط به زمان دیگری اعلام می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس، گفت: ویدئوی دف‌نوازی ارتباطی با مراسم بازگشایی مجموعه حافظیه ندارد.

مصیب امیری پیرامون ویدیوی منتشرشده در فضای مجازی که گروهی را در حال دف زنی نشان می‌دهد که وارد حافظیه می‌شوند، گفت: این مراسم به‌هیچ‌عنوان در خصوص بازگشایی آرامگاه حافظ نبوده است و طی مدتی که این مجموعه تعطیل بوده است از این فرصت با حضور عکاسان و خبرنگاران، صداوسیما و افرادی که در حال ساخت و تهیه محصولات و محتوای فرهنگی بودند از این موقعیت تعطیلی استفاده کردند و این اقدام برای تهیه یک مجموعه توسط انجمن دوستداران میراث فرهنگی حافظ تهیه‌شده بود و ارتباطی با مراسم بازگشایی مجموعه حافظیه نداشته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن