لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

برگزاری کنسرت آنلاین «شهسواران»

به گزارش کامینگ سون موزیک: در دومین شب از همایش گروه‌نوازی آنلاین «آوای سلامت» که به همت انجمن موسیقی و اداره کل ارشاد استان همدان در حال برگزاری است، گروه موسیقی سنتی شهسواران به اجرای برنامه می‌پردازد.

در همین راستا سرپرست گروه موسیقی سنتی شهسواران همدان ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: در این برنامه بر اساس رپرتوار ردیف دستگاهی ایران کار کردیم که در دستگاه سه‌گاه، قطغاتی خواهیم نواخت و همچنین دو تصنیف هم از عارف قزوینی و استاد پرویز یاحقی اجرا خواهیم کرد.

قادر شهسواری گفت: این کنسرت ساعت ۲۱ روز سه‌شنبه چهارم خردادماه و به مدت ۳۰ دقیقه به صورت آنلاین از صفحه‌های رسمی انجمن موسیقی استان همدان و آموزشگاه آزاد موسیقی پارت برای علاقمندان به نمایش درخواهد آمد.

وی ضمن معرفی اعضای گروه خود افزود: در این اجرا هنرمندانی همچون صالح مصطفوی (آواز)، نادر شهسواری ( نوازنده تار)، حمیدرضا شهسواری ( نوازنده عود) ، قادر شهسواری ( نوازنده سه تار)، معین سروندی ( نوازنده تنبک) و پاشا رجبلو ( نوازنده سنتور) ما را همراهی می‌کنند.

سرپرست گروه موسیقی سنتی شهسواران با بیان اینکه با توجه به احساس دین و وظیفه دینی که به حافظان سلامت جامعه داریم، در این همایش شرکت کرده‌ایم گفت: شعار ما در این همایش «سلامت و آوای سلامت برای همه ایرانیان» و مخصوصاً همشهریان خودمان است.

وی ادامه داد: شیوع کرونا ویروس و اتفاقات حاشیه‌ای آن از جمله یاس و ناامیدی که در جامعه به دنبال داشت، فعالیت‌های اینچنینی هنرمندان و بخصوص اهالی موسیقی می‌توانند در جهت تسکین آلام مردم بسیار مثمر ثمر باشد.

شهسواری افزود: امیدواریم در این کنسرت که به همت انجمن موسیقی و اداره کل فرهنگ و ارشاد همدان برگزار می شود، قدمی هرچند کوتاه برای ایجاد نشاط بیشتر در جامعه و بخصوص کادر پزشکی و درمان داشته باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه تمرین گروه ما در تمام طول سال بدون وقفه انجام می‌شود و همیشه آماده اجرا هستیم تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص این همایش، حدود دو ماه است که تمرین ویژه داریم و انشاءالله مورد توجه علاقمندان نیز قرار خواهد گرفت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن