موسیقیموسیقی ایران

“لالایی” سازهای ایران و آذربایجان

به گزارش کامینگ سون موزیک:  علی اکبر قربانی رهبر ارکستر سازهای ملی در خصوص این همکاری توضیح داد: در ادامه اجراهای خانگی این ارکستر در دوران قرنطینه و توقف اجراهای صحنه‌ای تصمیم به همکاری مشترک با هنرمندان کشور آذربایجان گرفتیم که در این خصوص به استاد رامیز قلی‌اف پیشنهاد همکاری داده شده و ایشان نیز استقبال کردند.

این رهبر ارکستر و آهنگساز در مورد مراحل آماده‌سازی این اجرا ادامه داد: چند قطعه برای اجرا پیشنهاد شد که استاد قلی‌اف قطعه “لالایی” اثر واصف آدی گوزلف آهنگساز آذربایجانی را انتخاب کردند و بلافاصله تنظیم این قطعه برای ارکستر را شروع و مقدمات کار را فراهم کردم.

وی افزود: نوازندگان ارکستر سازهای ملی نیز فیلم اجرای خود را ارسال کرده‌اند و مراحل آماده‌سازی فیلم اجرا در حال نهایی شدن هست.

علی اکبر قربانی در خصوص همکاری با استاد قلی‌اف گفت: ایشان از این حرکت و اجرا با ارکستر ایران استقبال کردند و معتقد هستند در این شرایط شنیدن موسیقی حتی برای لحظاتی کوتاه مایه دلگرمی انسانهاست.

در ادامه آماده‌سازی دومین اجرای خانگی ارکستر سازهای ملی ایران، قطعه “لالایی” با حضور استاد رامیزقلی‌اف در روز عید فطر منتشر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا