لینک کوتاه:
دسته‌بندی نشدهموسیقیموسیقی ایران

چاپ دوم کتاب چهل تمرین انگشت گذاری برای تنبور

به گزارش کامینگ سون موزیک:  کتاب «چهل تمرین انگشت‌گذاری برای تنبور» تألیف رضا علی‌آبادی در کمتر از یک سال به چاپ دوم رسید.

رضا علی آبادی نوازنده و مدرس تنبور در این خصوص گفت: کتاب چهل تمرین کمتر از یک سال به چاپ دوم رسید. بنا به درخواست‌ عزیزان نسبت به انتشار فایل تصویری برای این کتاب، تصمیم گرفتم در چاپ دوم، یک دی‌وی‌دی تصویری با توضیحات کامل ضبط و به کتاب اضافه کنم.

وی افزود: به عنوان مؤلفی که تا کنون سه جلد کتاب تخصصی دربارۀ تنبور نوشته، انتشار مجدد کتاب بهترین خبر ممکن بود، کتاب راه خود را در بین مخاطبین پیدا کرده و بسیار مورد استقبال عموم قرار گرفته است.

علی آبادی در ادامه گفت: کتاب «چهل تمرین انگشت‌گذاری برای تنبور» اولین کتاب وارم‌آپ برای تنبور است که تمرینات تخصصی در مورد تقویت انگشتان هر دو دست که در این پانزده سال گذشته به تدریس آن مشغول بوده‌ام گنجانده شده است.

او در مورد تمرینات کتاب گفت: از آنجا که همواره در کارهایم وسواس زیادی داشتم قبل از انتشار آنها، تمرین‌ها را با پزشک متخصص فیزیوتراپ به اشتراک گذاشتم تا ناخواسته به دست‌های هنرجویان آسیب وارد نکنم. در این کتاب شیوه صحیح تمرین و همچنین مدت زمان تمرین، که همگی هدفمند هستند، را نوشته و توضیح داده‌ام.

او در مورد تألیف کتاب در این زمینه توضیح داد: همه من را سُلیست می‌دانند و بداهه‌نواز و بعد آهنگساز، اما نوشتن و تحقیق را همواره دوست داشته‌ام و قطعاً این سه جلد کتاب، آخرین کتاب‌های من نخواهند بود و اگر نفسی باشد تا چند سال آینده چند کتاب تخصصی دیگر منتشر خواهم کرد؛ دو جلد آن در نیمه مسیر خود هستند که امکان انتشار یک جلد دیگر امسال وجود دارد به شرط آنکه با ناشر به نتیجه مطلوب برسم.

او در پایان گفت: برای یک هنرمند حس خوبی است که اثرش در لیست انتشار ناشران موفقی چون ماهور، سرود، انجمن موسیقی ایران و بنیاد رودکی قرار بگیرد. هیچ‌وقت از کار خسته نشده‌ام و اگر شرایط نشر مساعد باشد هر سال یک اثر ارائه خواهم کرد. به‌زودی کتاب «مقام‌های باستانی تنبور» که سال‌ها پیش به‌عنوان اولین کتاب آوانگاری تنبور به چاپ رسید نیز به چاپ مجدد می‌رسد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن