لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

چرا نوازندگانی مثل بیژن مرتضوی، خواننده شدند؟

به گزارش کامینگ سون موزیک:  پیش از برگزاری این کنسرت، با احتشامی گفت‌وگویی انجام دادیم و نخست پرسیدیم آیا او قصد ندارد مثل برخی دیگر از نوازندگان، رو به خوانندگی بیاورد. احتشامی در پاسخ گفت: «خدا آن روز را نیاورد (با خنده). همان‌طور که دروازه‌بانی فوتبال یک وجنات می‌خواهد، همان‌طور که وزنه‌برداری یک هیکل درست می‌طلبد؛ خوانندگی هم یک مقدماتی نیاز دارد.»

چرا نوازندگانی مثل بیژن مرتضوی، خواننده شدند؟

او ادامه داد: «فرض کنید من اندام و قدرت رضازاده را داشتم، بازهم باید تمرین می‌کردم تا وزنه بزنم؛ خوانندگی هم همین‌طور است. اول از همه باید خوشتیپ بود، همچنین باید یک «آنی» داشته باشید و مخاطب را جذب کنید. همچنین خواننده باید صدایش از نظر موسیقایی کوک باشد و بعد از همه این مقدمات، باید علم سلفژ بداند، بیانی درست داشته باشد و کلمات و جملات را درست تلفظ کند. با توجه به این که من این‌ها را ندارم، هیچگاه به خوانندگی به عنوان یک شغل نگاه نمی‌کنم.»

احتشامی افزود: «نوازندگانی مثل بیژن مرتضوی اگر بعدا به کسوت خواننده درآمدند، شاید از نظر مالی مجبور شده‌اند این کار را بکنند. البته خواننده خوبی هم شد اما قبلش با نوازندگی ویلن هم سرشناس شده بود و قطعا نوازندگی‌اش از خوانندگی‌اش بهتر است.»

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن