کنسرتکنسرت کلاسیک

«علی رهبری» به همراه نوازندگان چینی با ارکستر دولتی ازمیر روی صحنه رفت

به گزارش کامینگ سون موزیک: تازه‌ترین کنسرت ارکسترسمفونیک دولتی «ازمیر» با رهبری علی رهبری و حضور یکی از نوازندگان مطرح کشور چین پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر صاحب نام کشورمان که طی دهه‌های اخیر در خارج از کشورمان به فعالیت مشغول است در تازه ترین تجربه رهبری ارکستر خود این بار با ارکسترسمفونیک دولتی ازمیر روی صحنه رفت.

در این اجرا «دان زو» نوازنده مطرح کشور چین به عنوان یکی از نوازندگان حضور داشت.

در این کنسرت که به دعوت مرکز هنری «احمد سایگون» شهر ازمیر ترکیه برگزار شد، علی رهبری رهبر سابق ارکسترسمفونیک تهران که مدتی است در شهرهای مختلف اروپایی به اجرای برنامه می پردازد با دان زو نوازنده بین‌المللی ویولن از کشور چین قطعاتی روبرت شومان و گوستاومالر را به همراهی نوازندگان ارکستر سمفونیک دولتی ازمیر اجرا کردند.

به گفته علی رهبری ارکستر سمفونیک دولتی ازمیر جزو یکی از بهترین ارکستر های کشور ترکیه به شمار می‌آید. این ارکستر که از سال 1975 به صورت ارکستر بزرگ سمفونیک فعالیت‌های خود را آغاز کرده تاکنون با اغلب رهبرها وسولیست‌های مشهور جهان همکاری داشته و تورهای مختلفی در کشور های جهان داشته است.

علی رهبری رهبر و مدیر هنری سابق ارکستر های سمفونیک بروکسل، پراگ، زاگرب، مالاگا و تهران کنسرت اختتامیه فصل هنری گذشته و افتتاحیه این فصل ارکستر سمفونیک دولتی استانبول را نیز به عهده داشت.

او تا کنون با بیش از 120 ارکسترسمفونیک در قاره‌های مختلف همکاری داشته و در کشور ترکیه نیز 15 سال همکاری با ارکستر سمفونیک دولتی استانبول و هفت سال با ارکستر سمونیک دولتی آنتالیا را در کارنامه خود دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=2800

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا