موسیقیموسیقی ایرانهنرمندان

«صهبای کهن» در «کانچ» به روی صحنه رفت

به گزارش کامینگ سون موزیک: گروه «صهبای کهن» در جشنواره‌ موسیقی کانچِ ارمنستان به صورت آنلاین به اجرای برنامه پرداخت.

گروه «صهبای کهن» در جشنواره‌ موسیقی کانچِ ارمنستان که به دلیلِ شیوعِ ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار می‌شود؛ حضور یافت و برنامه‌هایی را به صورتِ دونوازی و گروه‌نوازی اجرا کرد.

اعضای گروه «صهبای کهن» در این برنامه سعید رحیمی (سنتور)، مهدی صالحی (سه‌تار)، رامین بحیرائی (آواز)، حسن خدایی‌نیا (کمانچه)، علی نجفی‌ملکی (نی)، سجاد پورقناد (تار) و آرپژ تیموریان (تنبک) بودند. در پایان برنامه‌های دو نوازی، بخشی از اعضای گروه «صهبای کهن» به اجرای یک تصنیف از ساخته‌های روح‌الله خالقی پرداختند.

جشنواره موسیقی «کانچ: در بیانیه افتتاحیه خود آورده است:

«این جشنواره بستری است که به نوازندگان جوان اجازه می‌دهد توانایی‌های خود را معرفی کنند؛ هدف جشنواره اتحاد همه نوازندگان از سراسر جهان، کشف استعدادهای جدید و توجه به موسیقی آکادمیک است. خصوصیت انعطاف‌پذیر این جشنواره در معرفی انواع موسیقی، فرصتی بی‌نظیر را برای شرکت کنندگان از ملل مختلف در ارائه سبک‌های موسیقی فراهم می‌کند و در نتیجه این جشنواره، راه را برای گشودن مرزها از طریق موسیقی و آشنایی با فرهنگ‌های بی‌نظیر موسیقی‌های ملل آسان می‌کند.»

جشنواره موسیقی «کانچ» در اولین دوره خود به خاطر مشکل همه‌گیری کرونا، تمامی برنامه‌های خود را به صورت مجازی برگزار کرد که این برنامه‌ها از طریق صفحه یوتیوب و فیس بوک جشنواره به صورت آن لاین قابل دسترسی است.

دبیر و بنیانگذار این جشنواره، داویت بخشیان پیانیست بین‌المللی ارمنی (متولد جمهوری آرتساخ) است که غیر از موفقیت‌های بین‌المللی در تکنوازی پیانو، به عنوان سخنران نیز در کشورهای مختلف حضور داشته است.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=37086

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا