موسیقیموسیقی ایران

شیوه‌ سنتورنوازی معاصر به صورت آنلاین منتشر شد

به گزارش کامینگ سون موزیک: مجموعه‌ی خنیاگر مجموعه‌ آموزشی سنتور را با تدریس «مهیار طریحی» آهنگ‌ساز و نوازنده‌ سنتور منتشر کرد.

با تدریس «مهیار طُرَیحی» مجموعه‌ی خنیاگر مجموعه‌ی آموزشی سنتور را با تدریس «مهیار طریحی» آهنگ‌ساز و نوازنده‌ سنتور منتشر کرد. این مجموعه شاملِ پنج سطح است.

طریحی هر کدام از این سطوح را در ۲۰ جلسه آموزش می‌دهد و در مجموع هنرجویان از ابتدای دی ماه سال جاری از صد قسمت آموزش این ساز بهره‌مند شده‌اند.

مجموعه‌ی «خنیاگر» این مجموعه‌ی آموزشی را تابستانِ گذشته ضبط کرده است. «طریحی» شیوه‌ «معاصر» را برای آموزش این مجموعه‌ در نظر گرفته است.

«شیوه‌ سنتورنوازی معاصر» تفاوت‌هایی با دیگر سبک‌های سنتورنوازی دارد؛ همچنین به دلیل اهمیت ویژه‌ اتود در این سبک، بخشی نیز به آموزش اتود اختصاص پیدا کرده است. در این مجموعه مباحث مربوط به نوازندگی، کوک‌های مورد استفاده در نوازندگی، شیوه‌ی تدریس و تفاوت‌های آن با شیوه‌ی سنتی، آهنگ سازی و کوک‌های مورد استفاده در قطعات نیز مورد بررسی قرار گرفته است. پاساژهای سریع و در هم تنیده و ریتم‌ها و مضراب‌های پیچیده از مشخصه‌های این شیوه‌ سنتورنوازی است.

پیش از این مجموعه‌ خنیاگر آموزش سنتور بر مبنای مکتب استاد پایور را با تدریس استاد سعید ثابت تهیه و تدوین کرده بود اما بنابر نیاز جامعه‌ موسیقی به کثرت نظرات و شیوه‌ها، خنیاگر را بر آن داشت تا در شیوه‌ سنتور نوازی معاصر نیز این مجموعه را منتشر کند.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=49424

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا