موسیقیموسیقی ایران

شب شعر و موسیقیِ قدس برگزار می‌شود

به گزارش کامینگ سون موزیک: در آستانه چهل‌وسومین سالروز برگزاری روز قدس، سومین شب شعر و موسیقی بین‌المللی قدس با حضور شاعران و اجرای سرودهای مقاومت برگزار می‌شود.

در آستانه چهل‌وسومین سالروز برگزاری روز قدس، معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران سومین شب شعر و موسیقی بین‌المللی قدس را با حضور شاعران و اجرای سرودهای مقاومت چهارشنبه هفتم اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۷ در فرهنگ‌سرای اندیشه برگزار می‌کند.

در این مراسم و با اجرای سیدکمال هاشم‌زاده شاعرانی همچون مرتضی امیری اسفندقه، مصطفی محدثی خراسانی، علیرضا قزوه، یوسفعلی میرشکاک، علی‌محمد مودب، علی داوودی، مصطفی محدثی خراسانی، عباس احمدی، میلاد عرفان‌پور، مرتضی حیدری آل‌کثیر، محمدرضا طهماسبی، نغمه مستشار نظامی و فرشته حسینی از ایران و سیدسکندر حسینی از افغانستان، سیدحسن رضا نقوی از پاکستان و احمد الحجیری از بحرین حضور یافته و به شعرخوانی درباره موضوع قدس و مقاومت می‌پردازند. علی کمال قزلباش و احمد شهریار از کشور پاکستان نیز از طریق ارسال ویدئو میهمانان تصویری این آیین خواهند بود.

رونمایی از قطعه سه‌زبانه «قدس ای یقین» از تولیدات معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری بخش دیگری از این آیین خواهد بود. آهنگسازی این قطعه به‌همت محمدرضا عقیلی انجام شده و شاعر فارسی آن علی‌محمد مودب بوده و عارف علیزاده آن را خوانده‌است. شعر عربی نیز توسط مرتضی حیدری آل کثیر سروده و خوانده شده‌است. بخش انگلیسی این قطعه نیز توسط وهاب ابراهیمی سروده و اجرا شده. همچنین اجرای سه قطعه موسیقی توسط بهرام پاییز، امیر حقیقت و سید مسافر خواننده افغانستانی با موضوع فلسطین بخش دیگری از این مراسم خواهد بود.

پیوستن به پویش جهانی «مقلوبه» بخش دیگری از این آیین است که در آستانه افطار اجرا خواهد شد. «مقلوبه» غذای سنتی در منطقه شامات و به‌ویژه فلسطین به‌شمار می‌رود که در فلسطین و قدس اشغالی به نماد پیروزی قدس و واژگون شدن سلطه دشمنان قدس تبدیل شده‌است. این پویش با همکاری موسسه نور قدس جوان برگزار می‌شود.

ورود علاقه‌مندان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این آیین آزاد است.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=56424

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا