موسیقیموسیقی ایران

رهبر ارکستر سمفونیک صداوسیما از سمت خود کناره‌گیری کرد

به گزارش کامینگ سون موزیک:  رهبر ارکستر سمفونیک صداوسیما چند روز پس از برگزاری تازه‌ترین کنسرت این مجموعه موسیقایی، کناره‌گیری خود را از این سمت اعلام کرد.

آرش امینی موزیسین و رهبر ارکستر که از سال ۱۳۹۸ رهبری ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما را برعهده داشته است، ضمن اعلام خبر کناره‌گیری خود از این سمت توضیح داد: متاسفانه با وجود تمام علاقه‌مندی‌هایی که به مجموعه ارکستر سمفونیک صداوسیما دارم و در این مدت تمام تلاشم را برای اعتلای این ارکستر مهم و ارزشمند انجام دادم، اما به دلیل دخالت‌های یکی از مدیران دفتر موسیقی سازمان صداوسیما در امور هنری ارکستر، کناره‌گیری خود را اعلام می‌کنم.

وی که طی چهار سال گذشته برنامه‌های متعددی از ارکستر سمفونیک صداوسیما را با همراهی نوازندگان این مجموعه، پیش روی مخاطبان قرار داده است، بیان کرد: متاسفانه طی ماه‌های اخیر و قبل از برگزاری کنسرت ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما در جشنواره موسیقی فجر که ما در کنار تمرین‌ها برای اجرا، مشغول تولیدات جدیدی هم بودیم با دخالت‌هایی در جزئی‌ترین امور ارکستر مواجه شدیم که به اعتقاد من این روند لطمات جبران‌ناپذیری را برای ادامه کار ایجاد کرده است. موضوعی که باعث شده من کناره‌گیری خود را فقط به همین علت اعلام کنم.

این رهبر ارکستر در بخش پایانی صحبت‌های خود افزود: متاسفانه شرایطی که در زمینه مدیریت ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما شاهد هستیم، دربرگیرنده لطماتی است که قطعاً دیر یا زود فعالیت حرفه‌ای این ارکستر ارزشمند را از مسیر حرفه‌ای خود خارج می‌کند.

این استعفا در حالی صورت گرفته که آرش امینی در چارچوب برگزاری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر، علاوه بر رهبری ارکستر سمفونیک سازمان صدا و سیما، چوب رهبری ارکستر «پیامبر مهربانی» را نیز به دست گرفته بود. اجراهایی که هرکدام با استقبال قابل توجه مخاطبان نیز مواجه شده بود.

آرش امینی از جمله هنرمندانی است که تاکنون ارکسترهای مختلفی را در ایران و سایر کشورها رهبری کرده است.

اجراهای وی شامل آثار مهم موسیقی کلاسیک مانند کنسرتو ویلن و تریپل کنسرتو بتهوون، کنسرتو ویلن چایکوفسکی، فوگ بزرگ باخ، اپرای کارمن و سمفونی‌های مختلف در کنار آثار آهنگسازان ایرانی هم چون لوریس چکنواریان، فرهاد فخرالدینی، حسین دهلوی، حسن ریاحی، شاهین فرهت، حسین علیزاده در داخل و خارج از کشور از جمله با ارکستر سمفونیک صدا و سیما، ارکستر رودکی، ارکستر سمفونیک، ارکستر اپرای دولتی تاجیکستان، ارکسترهای سمفونیک قزاقستان، بغداد، اورلئان بوده است.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=67584

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا