آلبوم ایرانکنسرت پاپکنسرت سنتیموسیقی ایرانهنرمندان

مذاکره محسن شریفیان با «نی‌انبان» در ایرلند

محسن شریفیان (نوازنده و خواننده موسیقی نواحی بوشهر) آبان‌ماه سال جاری برای شرکت در فستیوال بین‌المللی «بگ پایپ (نی انبان)» به کشور ایرلند سفر می‌کند.

به گزارش کامینگ سون موزیک، محسن شریفیان (نوازنده و خواننده موسیقی نواحی بوشهر) آبان‌ماه سال جاری برای شرکت در بیست‌و‌ششمین فستیوال بین‌المللی «بگ پایپ (نی انبان)» به کشور ایرلند سفر می‌کند. این رویداد جهانی ۱۴ تا ۱۷ نوامبر با حضور هنرمندانی از کشورهای مختلف برگزار خواهد شد.

فستیوال بین‌المللی «بگ پایپ (نی انبان)» رویداد جهانی است و هر ساله در شهر ارمق ایرلند در حالی برگزار می‌شود که نوازندگان شاخص ساز بگ‌پایپ یا همان نی انبان از سراسر جهان در آن شرکت می‌کنند و تازه‌های موسیقی کشور خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. این در حالی است که فستیوال «ویلیام کندی» امسال محسن شریفیان، نوازنده بوشهری ساز نی انبان را به عنوان مهمان ویژه خود معرفی کرده است.

این فستیوال جهانی که در اخبار خود محسن شریفیان را مرد افسانه‌ای توصیف کرده، از برگزاری اجرای این نوازنده ایرانی به همراه نوازنده سازهای کوبه‌ای، محمد جابری و سه نوازنده دیگر خبر داد. در این برنامه Sylvain Barou و Emer Mayock و Niall Vallely که هریک از نوازندگان نامدار ایرلندی هستند، محسن شریفیان را همراهی خواهند کرد.

شریفیان پس از همنوازی و گفتگوی موسیقایی با نوازندگان اسکاتلندی و اجرا در فستیوال بین‌المللی وومد (WOMAD) در انگلستان این بار نی‌انبان خود را به ایرلند می‌برد تا در راستای معرفی ساز، فرهنگ و هنر زادبومش  گام بردارد.

محسن شریفیان دارای نشان درجه یک هنری ساز نی انبان است که روز ۲۲ آذر به اتفاق گروه لیان در سالن میلاد نمایشگاه تهران نیز روی صحنه خواهد رفت.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=2101

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا