آلبوم ایرانموسیقیموسیقی ایرانهنرمندان

«جامانده‌ترین» به بازار رسید

به گزارش کامینگ سون موزیک: آلبوم «جامانده‌ترین» به آهنگسازی فرهاد میرمحمد صادقی در ژانر موسیقی بی‌کلام پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«جامانده‌ترین» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار منتشر شده در بازار موسیقی است که به آهنگسازی فرهاد میرمحمد صادقی در ژانر موسیقی بی کلام در دسترس شنوندگان قرار گرفت.

«تراژدی ترک»، «سقوط»، «همه چیز را برداشته ام»، «دیوار»، «جامانده‌ترین»، «صبح»، «پرسه»، «طپش»، موسیقی پایان»، «مینا»، «ورود به گتو»، «پایان نمایش»، «آینه»، «کرد»، «وایه»، «خاطرات فراموش شده» اسامی قطعاتی هستند که در این آلبوم گنجانده شده‌اند.

آناهیتا ایزدی پارسا نوازنده ویولنسل، پگاه هراتی و فرهاد میرمحمد صادقی نوازندگان پیانو، امین رحیمی نوازنده دودوک، فرهاد میرمحمد صادقی و کاوه عابدین ناظران ضبط، رضا صالحی طراح گرافیک، مینا پورعبدالله عکاس گروه اجرایی آلبوم «جامانده‌ترین» را تشکیلی می‌دهند.

در توضیحات تکمیلی آلبوم آمده است:

«حکایت رفتن به هرگونه پر از جامانده‌هاست. آنگاه که این رفتن بی بازگشت است جامانده‌ها تسکین و عذاب‌ند. وقتی که چمدان می‌بندی و هر آنچه داشتی را تنها در یک چمدان می‌توانی جای دهی. فرض کن هرچه بخواهی می‌توانی ببری اما نه بیش از یک چمدان. آنگاه که جامانده‌ترین تو چیست؟

حکایت آلبوم حاضر از یک لیست شروع شد. لیست مرگ‌های مستند پناهجویان و مهاجران در نتیجه سیاست‌های محدودکننده اتحادیه اروپا، در سال ۹۶ که این لیست را دیدم، تعداد این مرگ ۳۳ هزار و ۲۹۳ و در آخرین به روز رسانی که در اوایل آوریل ۲۰۱۹ انجام شده این تعداد به ۳۶ هزار و ۵۷۰ رسیده است. لیست ۶ ستون دارد، تاریخ پیدا شدن اجساد، تعداد، نام و جنسیت و سن، اصالت، دلیل مرگ، منبع، هرچه خواندم بیشتر دریافتم که یک یک این اعداد یک انسان است. مادر، پدر، خواهر، برادر، دختر، پسر، معشوق، جامانده ترین هرکدامشان چیست، کیست؟

و اما این آلبوم رویکرد من در این جاماندن هاست، برخی از قطعات در تئاترها و فیلم‌هایی که آهنگسازی کردم، استفاده شده که با تغییرات گاهی بنیادین در این آلبوم آمده است که در این دیباچه شرح مکفی داده‌ام.

در کلیت آلبوم، دغدغه من رفتن و جاماندگی بوده است و این جریان در کل آلبوم روان است.»

فرهاد میرمحمد صادقی از جمله هنرمندانی است که در حوزه آهنگسازی، نوازندگی و طراحی صدا به فعالیت مشغولیت است. فعالیت هنری وی به آهنگسازی و طراحی صدا برای فیلم‌ها و نمایش‌ها، تنظیم موسیقی ارکسترال و آموزش تقسیم شده است.

موسیقی او را می‌توان ملاقاتی بین موسیقی شرق و نئوکلاسیک غربی دانست که سازهای مختلفی از قبیل ویولنسل، پیانو، دودوک به همراهی کوارتت زهی، کنترباس، گیتار، سازهای کوبه‌ای شرقی، کمانچه و تنبور را شامل می‌شود.

این هنرمند تاکنون برای بیش از ۳۰ فیلم و ۳۰ نمایش آهنگسازی و طراحی صدا کرده و در جشنواره‌های بین المللی نیز شرکت داشته است.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=37851

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا