آلبوم ایرانموسیقیموسیقی ایران

آلبوم موسیقی «هم نفس» رونمایی شد

به گزارش کامینگ سون موزیک:  آلبوم موسیقی «هم نفس» روایت موسیقایی کرونا، مقاومت به مناسبت روز پرستار و به پاس قدر دانی از کادر درمان، دوشنبه ۲۲ آذر در فرهنگ‌سرای ارسباران رونمایی شد.

آیین رونمایی از آلبوم «هم نفس» با حضور علیرضا زندوکیلی (معاون هنری) و امیرحسین سمیعی (مدیر موسیقی سازمان فرهنگی هنری)، آرمان مهربان (آهنگساز) و آرش رستمی خواننده آلبوم «هم نفس» و جمعی از چهره‌های هنری و فرهنگی، دوشنبه ۲۲ آذر در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار شد.

در ابتدای مراسم امیرحسین سمیعی مدیر موسیقی سازمان فرهنگی هنری گفت: این آلبوم روایت موسیقایی از شروع همه‌گیری کرونا تا امروز و روایتی از غیرت، همبستگی و مبارزه تمام عزیزانی که در این عرصه تلاش کردند، است.

1df12d79-75df-4421-b4b7-9e66b550dd7c

وی افزود: هدف ما در مدیریت موسیقی این است که قطعات موسیقی را با رعایت استانداردها و اصول موسیقی تولید کنیم. اگر قرار است موسیقی در سبد خانواده‌ها قرار گیرد بهتر است یک موسیقی اصیل با قواعد و چهارچوب اصولی باشد. در همین راستا تلاش شده تا این مجموعه نیز با همین ویژگی‌ها تولید شود. شعر این آلبوم به صورت داستان‌گونه ماجرای این دوسال را از قبل کرونا شروع می‌کند و در ادامه به همه گیری و اتفاق‌هایی که در این مسیر افتاده و به از دست دادن‌ها، ایثار و از خود گذشتگی و شهامت می‌پردازد و در نهایت به تبلور دانش و رهایی می‌رسد. باید از آهنگساز این آلبوم آقای آرمان مهربان که پیش از این با ما همکاری داشتند نیز تشکر کنم. ما سعی کردیم از انتخاب نام‌های تکراری اجتناب کنیم برای همین از عنوان روایت موسیقایی برای این آلبوم استفاده کردیم.

در ادامه مراسم کلیپی از شاعر این آلبوم سعید سلیمان‌پور پخش شد که این شاعر در آن از رونمایی آلبوم «هم نفس» اظهار خوشحالی کرد و گفت: خیلی ناراحتم که به دلیل مسافت امروز در جمع شما عزیزان حضور ندارم. از تک تک همه کسانی که در این اثر همکاری داشته‌اند تشکر می‌کنم. این اثر تقدیم می‌شود به کادر درمان به امید اینکه هرچه زودتر از این شرایط خارج شویم.

آرمان مهربان آهنگساز آلبوم هم نفس گفت: در طی این دو سال گذشته کسی نیست که به شکلی از این اتفاق آسیب ندیده باشد. امیدوارم هرچه زودتر این روزها تمام شود و به روزهای روشنایی بازگردیم.

وی افزود: شعر آقای سلیمان‌پور در این آلبوم، شعر بلند و داستان گونه است و همین موضوع کار آهنگساز را سخت می‌کند. امیدوارم به خوبی آهنگسازی این مجموعه را انجام داده باشم و مورد قبول قرار گیرد. این آلبوم ۵ موومان دارد. بخش اول و آخر تنها موسیقی است و داستان در سه موومان میانی روایت می‌شود. در آخر باید تشکر کنم از مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری که ما را در تولید این اثر حمایت کرده است.

بابک منصور افشار، متخصص مغز و اعصاب از بیمارستان مسیح دانشوری که به عنوان نماینده‌ای از کادر درمان در این مراسم حضور داشت، گفت: بیمارستان مسیح دانشوری به عنوان بیمارستان پایلوت در حوزه کرونا از ابتدای همه‌گیری، شروع به فعالیت کرد و در ادامه نیروهایی در بخش پرستاری و پزشکی جذب کرد. تمام قسمت‌های این بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرد. روزهای اول روزهای سختی برای همه ما بود از روزهای اول با عشق در خدمت هموطنان بودیم. تمام کارهایی که انجام دادیم وظیفه انسانی ما بوده و کار ویژه‌ای نبوده است. با میل و علاقه در خدمت مردم هستیم و خواهیم بود. در آخر باید از همه کسانی که در تولید این آلبوم همکاری داشتند تشکر کنم.

در این مراسم علی داوودی و علی مودب به شعرخوانی پرداختند. همچنین اجرای زنده با حضور آرش رستمی خواننده و آرمان مهربان نوازنده پیانو اجرا و در پایان مراسم از آلبوم موسیقی هم نفس رونمایی شد.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=48789

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا