آلبوم ایرانموسیقیموسیقی ایرانهنرمندان

آلبوم «در بهاران»؛ بازسازی میراث موسیقایی گذشتگان

به گزارش کامینگ سون موزیک: آلبوم موسیقی «در بهاران» با موسیقی پویان خلیلی و سیاوش کرمی و خوانندگی امیر اثنی‌عشری پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«دربهاران» عنوان یکی از تازه‌ترین مجموعه‌های منتشر شده در بازار موسیقی که با موسیقی پویان خلیلی و سیاوش کرمی و خوانندگی امیر اثنی‌عشری منتشر شد. در این آلبوم گروه «هم‌نوازان صبا» به عنوان نوازنده حضور دارند.

در توضیح این آلبوم آمده است: «همان گونه که بناهای باستانی به عنوان نماد فرهنگ یک ملت نیاز به مرمت و بازسازی دارند، آثار موسیقایی ساخته شده توسط استادان گذشته نیز باید در هر دوره توسط موسیقیدانان آن دوره، با رنگ و بوی متناسب با زمان حال ارائه گردد. به گونه‌ای که به اصل آن اثر خدشه‌ای وارد نشود.

اعضای گروه صبا با تکیه بر همین نگاه گرد هم آمدند تا بخشی از این میراث ارزشمند را که از استادان خود آموخته‌اند، به صورت گروه سه تار به همراهی عود و تمبک ارائه دهند.

اثر پیش رو کاری مشترک از پویان خلیلی و سیاوش کرمی است، که با همراهی امیر اثنی‌عشری سعی در حفظ بخشی از این میراث گرانبها داشته‌اند. برخی از قطعات این اثر بر مبنای روایت استاد محمدرضا لطفی و استاد مسعود شعاری و برخی دیگر برداشت گردآورندگان این مجموعه به همراهی نوازندگان گروه صبا است. باشد که قبول افتد.»

«پیش درآمد» ساخته یوسف فروتن، تک‌نوازی سه تار با هنرمندی سیاوش کرمی، «ساز و آواز درآمد» با نوازندگی سه تار سیاوش کرمی، «سازو آواز زابل» با نوازندگی سه تار رضا ابراهیمی، «تصنیف قدیمی» ساخته پویان خلیلی، تک نوازی مخالف سه گاه» با نوازندگی سه تار پویان خلیلی، «چهارمضراب مخالف سه گاه» ساخته ابوالحسن صبا، «ادامه آواز مخالف و فرود» با نوازندگی سه تار پویان خلیلی، «ساز و آوازحدی و پهلوی» با نوازندگی عود حجت فرجیان، «قطعه سامانی» ساخته ابوالحسن صبا از جمله آثاری هستند که در این آلبوم گنجانده شده‌اند.

امیر اثنی‌عشری خواننده، پویان خلیلی نوازنده سه تار، سیاوش کرمی نوازنده سه تار، رضا ابراهیمی نوازنده سه تار، حجت فرجیان نوازنده عود، سپهر حمزه‌لو نوازنده تمبک، مهدی سالک اردستانی صدابردار- میکس و مسترینگ، آرش محسن پور صدابردار، سیاوش طالبی طراح گرافیک، نرگس کیایی خوشنویسی روی جلد، امیررضا زارعی اجرای گرافیک دیگر عوامل اجرایی این اثر را تشکیل می‌دهند.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=36347

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا