کنسرت شهرستانموسیقی ایران

گروه «لیان» در بندرعباس به روی صحنه رفت

به گزارش کامینگ سون موزیک: تازه‌ترین کنسرت گروه «لیان» به سرپرستی محسن شریفیان، شامگاه دوشنبه ۱۴ بهمن طی یک سانس در تالار شهید آوینی بندرعباس برگزار شد.

گروه «لیان» در این کنسرت قطعاتی همچون سی تو، نی مه، کعله، جت، خیام خوانی، شیبکوه و تینا را اجرا کرد و شبی خاطره انگیزی را برای هواداران خود رقم زد.
نکته جالب در این کنسرت، اجرای “مرتضی کریمی و گروه نوید قویدل” دو نوازنده هرمزگانی با گروه لیان بود که با استقبال گسترده علاقه مندان رو به رو شد که می توان به قنطه اوج آن به تلفیق موسیقی نوبان هرمزگان و زار در جزیره خارک اشاره کرد که با حضور نوید قویدل در کنار گروه لیان جلای خاصی به این کنسرت داده بود. همچنین هنرمندان پیشکسوت هرمزگانی همچون موسی کمالی(خالق نوای جهله) نیز در این کنسرت حضور داشتند.
شریفیان در این کنسرت که با استقبال گسترده حاضرین همراه بود، افزود: هماهنگ کردن این همه گروه محلی و ترتیب دادن این محتوای رنگارنگ برای این کنسرت، فقط و فقط در جهت معرفی گنج‌های موسیقی نواحی در ایران به مخاطبان بود. ما کار بسیار سختی را مدیریت کردیم و از زحمات همه بچه ها ممنونم.
وی اضافه کرد: لیان همیشه خط شکن بوده و سعی داشته بهترین‌ها را برای مخاطبش در نظر بگیرد. این حرکات ریشه در آیین‌ها و فرهنگ جنوب دارد و هر کدام از آنها تفسیری از زندگی اهالی و مردم جنوب است.
اجراهای گروه بین‌المللی لیان با پشتوانه پژوهش‌های محسن شریفیان برای علاقمندان به موسیقی تلفیقی و موسیقی نواحی ایران، به نوعی ورکشاپ و کارگاه‌ آموزشی محسوب می‌شود که مخاطب را با سبک‌های مختلف موسیقی منطقه جنوب آشنا می‌کند. به این نوع انتقال دانش و فن، قطعا میتوان به عنوان اولین شتاب دهنده در صنعت موسیقی نگاه کرد. این در حالی است که تاکنون غیر از گروه «لیان» و تعدادی انگشت شمار از گروه‌های دیگر کمتر به برگزاری کنسرت‌های این چنین اقدام کرده‌اند.

همچنین شریفیان در صفحه اینستاگرامی خود در خصوص این کنسرت، خاطرنشان کرد: “بندرعباس، متشکرم برای همه چیز. ما این فاصله را آمدیم! زمینی هم آمدیم! که تب تند جنوب روی تنمون بشینه! حتی روی سازهامون بشینه! که در زیر و بم موسیقی ما یادگاریهای نواهای کولیان و لوطیان و دلاکان و جت‌هایی است که در تمامی نوار جنوبی کشور زندگی کرده اند! ما این فاصله را نیومدیم که حرف تازه ای بزنیم! اومدیم که با هم حرف بزنیم! حال خوب و بدمان را با هم شریک شویم! از این دو نی یکی تو باشی یکی من! ما صدای یک خانواده ایم! ما همه بندری هستیم! و هیچ خط‌کشی، هیچ متر و معیاری نمی‌تواند این حقیقت را لحظه ای دچار تردید کند! من مثل شما به جنوبی بودنم می‌بالم!”
محسن شریفیان نوازنده نی انبان، فلوت و نی جفتی، اُکلو فرامرزی خواننده، آکا صفوی، توفیق مقدم نوازنده کونگاه و دایره ، امین سلیمیان نوازنده دم دم و بوق شاخی، حسین کاوه خو نوازنده عود، فرزاد خسروی نوازنده بیس، محمود بردک نیا نوازنده دمام و بوق شاخی، حمید اکبری نوازنده تمپو و کاخن، مرتضی پالیزبان نوازنده ضرب و تمبو گروه اجرایی کنسرت گروه «لیان» در تالار آوینی بندرعباس را تشکیل می دادند.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=6837

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا