جشنواره موسیقی ایرانموسیقی ایران

جزییات پنجمین مسابقه موسیقی الکتروآکوستیک اعلام شد

به گزارش کامینگ سون موزیک: ستاد برگزاری مسابقه آهنگسازی موسیقی الکتروآکوستیک «جایزه رضا کروریان» با انتشار فراخوان دوره پنجم این رویداد، جزییات این مسابقه موسیقایی را تشریح کرد.

ستاد برگزاری مسابقه آهنگسازی موسیقی الکتروآکوستیک «جایزه رضا کروریان» با انتشار فراخوان دوره پنجم این رویداد، جزییات نحوه حضور هنرمندان برای شرکت در این مسابقه موسیقایی را تشریح کرد.

در بخشی از متن فراخوان پنجمین مسابقه موسیقی الکتروآکوستیک آمده است:

هیات برگزاری مسابقه‌ گرامیداشت آهنگساز نوگرای ایرانی «رضا کروریان» که هر ساله برگزار می‌شود، از آهنگسازان فعال در حوزه‌ موسیقی الکترونیک بدون محدودیت سنی و در جهت پشتیبانی از موسیقی الکتروآکوستیک و بیشتر شناساندنِ این موسیقی در ایران دعوت می‌کند با ارسال آثار خود در این مسابقه شرکت کنند.

این مسابقه در سال 1395 توسط «گروه موسیقی یارآوا»، «نشر موسیقی معاصر» و با حمایت خانواده‌ کروریان تأسیس شد.

این در حالی است که پنجمین دوره‌ مسابقه‌ آهنگسازی موسیقی الکتروآکوستیک توسط گروه موسیقی یارآوا و «گروه موسیقی دانشگاه تهران» (پردیس هنرهای زیبا) برگزار خواهد شد.

جوایز دوره پنجم مسابقه: جایزه‌ اول: دوازده میلیون ریال/ جایزه‌ دوم: ده میلیون ریال/ جایزه سوم: هشت میلیون ریال

به غیر از سه جایزه‌ اول، امکان انتخاب تا پنج اثر برگزیده نیز توسط هیات داوران وجود دارد. ضمن اینکه تمامی آثار منتخب در کنسرت پایانی «فستیوال بین‌المللی موسیقی الکترونیک تهران» در مهر 1399 اجرا خواهند شد.

از برگزیدگان مسابقه با اهدای لوح و از سه نفر اول نیز با اهدای لوح و تندیسِ جایزه رضا کروریان (که توسط «جمشید مرادیان» طراحی و ساخته شده است) تقدیر به عمل می‌آید. همچنین تمامی آثار منتخب (سه جایزه اول و سایر آثار برگزیده و همچنین «انتخاب ویژه هیئت داوران») توسط نشر وای‌ام‌جی (گروه موسیقی یارآوا) منتشر خواهند شد.

مقررات عمومی

علاقه‌مندان بدون محدودیت سنی با شرایط زیر می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند:

الف) آهنگسازانی که در ایران زندگی می‌کنند / ب) آهنگسازان ایرانی که هم‌اکنون خارج از ایران زندگی می‌کنند.

نکته مهم: سه جایزه اول (شامل جایزه نقدی و تندیس مسابقه) به گروه الف تعلق می‌گیرند. هیات داوران می‌تواند جایزه‌ «انتخاب ویژه‌ هیات داوران» را به گروه ب تخصیص دهد.

اثر ارائه‌ شده در مسابقه نباید قبلاً توسط ناشری در داخل یا خارج از ایران منتشر شده باشد.

در صورتی که آثار حائز شرایط لازم نباشند، هیئت داوران این حق را دارد که قطعات کمتری را برای تقدیر و جایزه معرفی کند. نظر هیئت داوران قطعی است.

تمامی آثار ارسالی در آرشیو جایزه رضا کروریان نگهداری خواهند شد.

مقررات فنی

الف) این دوره از مسابقه در سه بخش انجام می‌پذیرد:

1- فیکس مدیا با الزام استفاده از صدای انسان به عنوان یکی از عناصر اصلی اثر / 2- فیکس مدیا و صدای انسان / 3- لایو الکترونیک و صدای انسان

برای اجرای کنسرت و ضبط قطعات یک خواننده‌ سوپرانو و یک خواننده‌ تنور در نظر گرفته شده‌اند. در صورت تمایل به استفاده از موسیقی آوازی محلی، مقامی یا سنتی، شرکت کننده شخصاً ملزم به پیدا کردن خواننده مورد نظر و برعهده گرفتن تمام مخارج احتمالی مربوطه خواهد بود. لطفاً توجه کنید که استفاده از صدای بانوان به صورت تنها محدودیت‌هایی دارد که ممکن است منجر به عدم صدور مجوز از طرف وزارت ارشاد شود. از این رو تصمیم در مورد راهابی این قطعات به مسابقه با برگزارکنندگان مسابقه‌ کروریان است.

ب) هر آهنگساز فقط می‌تواند در دو بخش از سه بخش مسابقه شرکت نماید و فقط می‌تواند دو اثر ارسال کند. / پ) حداکثر زمان قطعه باید 12 دقیقه باشد. / ت) قطعات ارسالی تا چهار کانال (کوادرافونیک) برای این دوره از مسابقه امکان‌پذیر است.

موارد مورد نیاز جهت ارسال و شرکت در مسابقه:

1- فیکس مدیا: یادداشت آهنگساز در مورد قطعه (حداکثر تا 100 کلمه) به فارسی و انگلیسی / نسخه‌ استریو از قطعه (در صورت چندکاناله بودن اثر، ارسال فایل‌های صوتی مجزای هر کانال به صورت مونو و با شماره‌گذاری ضروری است)

2- صدای انسان به همراه فیکس‌مدیا: یادداشت آهنگساز در مورد قطعه (حداکثر تا 100 کلمه) به فارسی و انگلیسی / پارتیتور اثر / نسخه استریو از قسمت الکترونیکِ (فیکس مدیا) قطعه (در صورت چندکاناله بودن بخش الکترونیک، ارسال فایل‌های صوتی مجزای هر کانال به صورت مونو و با شماره‌گذاری ضروری است)

3- صدای انسان به همراه لایوالکترونیک: یادداشت آهنگساز در مورد قطعه (حداکثر تا 100 کلمه) به فارسی و انگلیسی / پارتیتور اثر/ جزئیات تکنیکی، نکات فنی و فهرستی از تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مورد نیاز جهت اجرای بخش لایوالکترونیک / ارسال بخش الکترونیک از قبل آماده شده (فیکس) در پیوند با لایوالکترونیک (در صورت وجود) / ضبط کامل از اثر (در صورت امکان)

نحوه‌ ارسال آثار:

فایل صوتی قطعات باید با فرمت wav یا aif – sample rate: 44100 / bit-depth resolution: 16 bit و از طریق وب‌سایت wetransfer.com به آدرس ایمیل reza.korourian.competition@gmail.com ارسال شوند.

پارتیتور اثر با فرمت PDF به همراه فایل صوتی (در یک ایمیل) به آدرس مسابقه ارسال شود. / توجه: روی پارتیتور، نام آهنگساز یا نام اثر نوشته نشده باشد.

لطفا فایل‌ها به صورت بی‌نام و با یک عدد (کد رمز) 5 رقمی، در محل نام فایل در ایمیل، به آدرس ایمیل مسابقه ارسال شوند.

نام اثر و مشخصات آهنگساز (یک بیوگرافی کوتاه تا 100 کلمه به فارسی و انگلیسی، ایمیل، نشانی و شماره‌ تلفن ثابت و همراه، تاریخ دقیق تولد به همراه یک عکس دیجیتال با کیفیت) با همان کد 5 رقمی به آدرس ایمیل info@yarava.com ارسال گردند.

نکته‌ مهم 1: آثاری که مدارک ارسالی آن‌ها کامل نباشد، مورد بررسی قرار نمی‌گیرند.

نکته‌ مهم 2: آهنگسازانی که با دو قطعه در مسابقه شرکت می‌کنند، یک کد پنج‌رقمی را به همراه حروف A و B برای هر قطعه انتخاب کنند. مثال:

قطعه اول: 12345A، قطعه دوم: 12345B

مهلت ارسال آثار:

مهلت ارسال آثار برای پنجمین دوره‌ جایزه رضا کروریان، 31 خرداد 1399 است. هیات داوران دوره پنجم، نفرات برگزیده را تیرماه 1399 اعلام خواهد کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=3950

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا